Szkoła Podstawowa im. Franciszka Kujawińskiego w Górkach Dużych

zapraszamy na naszą nową stronę www::Szkoła Podstawowa im. F. Kujawińskiego w Górkach Dużych::Rekrutacja - szczegóły w zakładce Komunikaty i w Aktualnościach
Zatrzymaj banner przewijany

Aktualności zobacz archiwum »

22 stycznia 2013 14:15

sprawozdanie z II edycji Konkursu Wiedzy o Krajach UE

17.12.2011 w Szkole Podstawowej im. F. Kujawińskiego w Górkach Dużych, gm. Tuszyn odbyła się II edycja Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej. Honorowym patronatem objęła konkurs Pani Joanna Skrzydlewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego. W konkursie brali  udział uczniowie klas szóstych szkół podstawowych z terenu gminy Tuszyn i sąsiedniej

- Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Wł. Jagiełły w Tuszynie,

- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefanii Sempołowskiej w Tuszynie,

- Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w  Wodzinie Prywatnym,

- Szkoła Podstawowa im. Lotników Września 1939r. w Dłutowie

- Szkoła Podstawowa im. Franciszka Kujawińskiego w Górkach Dużych

Jury konkursu:

Pani Barbarę Nawrot-Pietras - dyrektor szkoły,

Pan Jarosław Urbański – kierownik Referatu Ośw. i Wych. w Tuszynie.

Każda ze szkół była reprezentowana przez trzyosobową drużynę. Na początku każda z drużyn wylosowała państwo, które później reprezentowała. Zmagania konkursowe rozpoczęły się napisaniem testu składającego się z 30 pytań zamkniętych, w których należało znaleźć jedną właściwą odpowiedź. Test pisany był indywidualnie ale punkty liczono dla drużyn. Test najlepiej napisała Natalia Fałek - ucz. Szkoły Podstawowej w Górkach Dużych.

W części ustnej drużyny zdobywały punkty w różnych konkurencjach, np.:

- rozpoznaniu flagi  państwa, które się reprezentuje,

- skojarzenia z wylosowanymi krajami,

- pamiątka z podróży,

- jaka to potrawa,

- rozpoznawanie utworów muzycznych i tańców.

Była też konkurencja zręcznościowa polegająca na zbudowaniu wieży Eiffla z kubeczków jednorazowych.

Pomimo zaciętej rywalizacji wszyscy doskonale się bawili.

Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - Szkoła Podstawowa im. F. Kujawińskiego w Górkach Dużych

II    „         - Szkoła Podstawowa im. Lotników Września 1939r. w Dłutowie

III   „         - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefanii Sempołowskiej w Tuszynie.

W/w drużyny i uczennica, która zajęła I miejsce w teście pisemnym, dostały nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Górkach Dużych a  wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wiele pamiątkowych  gadżetów ufundowanych przez Panią Poseł. Ponadto wręczono dyplomy w postaci „Paszportu Europejczyka”, a opiekunowie otrzymali pisemne podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

Konkurs urozmaicały występy muzyczne  szkolnych artystów, a na zakończenie zaproszono wszystkich do stołu szwedzkiego.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI POSEŁ!!!

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 22 stycznia 2013 14:15
Dokument wprowadzony do BIP przez: Mirosława Wojna
Ilość wyświetleń: 681
22 stycznia 2013 14:19 (Mirosława Wojna) - Usunięcie zdjęcia [obraz_013.jpg] z dokumentu.
22 stycznia 2013 14:19 (Mirosława Wojna) - Dodanie zdjęcia [obraz_013.jpg] do dokumentu.
22 stycznia 2013 14:15 (Mirosława Wojna) - Dodanie dokumentu.